News

Wociech Marek w finale debla LES PETITS AS we Francji.

We Francji w Tarbes, odbył się najważniejszy halowy turniej tenisowy do lat 14 - Les Petits As, w którym w finale debla zagrali Wojtek Marek i Chun HsinTseng z Tajwanu.

W tym roku Polskę w tym prestiżowym turnieju reprezentowali: Maja Chwalińska, Iga Świątek, Dawid Taczała oraz Wojtek Marek a trenerem reprezentacji był Łukasz Kuboszek.

W turnieju singlowym, Wojtek w pierwszej rundzie wygrał z Tunezyjczykiem Azizem Helalim 6:1, 6:4.
W drugiej bez większych problemów 6:2, 6:2 z Jeffreyem Von der Schulenburgiem ze Szwajcarii i tym samym awansował do najlepszej 16 turnieju. W 1/8 finału czekał już Francuz Allan Deschamps, który wcześniej, sensacyjnie pokonał najwyżej rozstawionego z Amerykanów. Na korcie centralnym, przy wspierających zawodnika gospodarzy kibicach, Wojtek rozpoczął fantastycznie mecz o wejście do ćwierćfinału turnieju. Wyszedł na prowadzenie 5:2 i 30:00 przy serwisie rywala. Niestety kilka błędów , trochę rozluźnienia spowodowało, że przeciwnik doszedł na 5:5. Od tego momentu trwała równa gra, tie break i prowadzenie Wojtka 5:4. Jak relacjonuje trener Kuboszek, w tym momencie nieco dali znać o sobie kibice, Wojtek nie wytrzymał presji i przegrana 5:7 w tie breaku. W drugim secie zawodnik z Bytomia już nie potrafił odnaleźć rytmu gry. Mecz zakończył się wynikiem 6:7,2:6

Na pocieszenie został debel, w którym Wojtek Marek wystąpił z Chun HsinTsengiem z Tajwanu.
W 1 rundzie Polak i Tajwańczyk wygrali ze Szwajcarami Jeanem Markiem Malkowskim i Von der Schulenburgiem 6:2, 6:2, następnie z Francuzami Alexandrem Van Doanem i Sabri Bilalem Ouarazem 6:0, 6:2.a w 3 rundzie z Amerykanami Nathanem Hanem i Govindem Nandą 6:3, 6:0. W półfinale pokonali Francuzów Clementa Chidekha i Lorisa Pourroya 6:3, 6:4. Dopiero w finale ulegli faworytom turnieju, Rumunom Nini Gabrielowi Dicy i Filipowi Cristianowi Jianu 5:7, 7:5, 7:10.

Wojciech Marek Halowym Mistrzem Polski do lat 14 !

W rozegranych w minionym tygodniu na kortach DeSki w Warszawie, Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików, zawodnik KS ”Górnik” Bytom Wojtek Marek zdobył złoty medal w grze pojedynczej !!!

Mistrzostwom Polski zawsze towarzyszą ogromne emocje, dlatego i tym razem już od pierwszej rundy nie obyło się bez wielu niespodzianek. Tym bardziej na uznanie zasługuje postawa Wojtka, który od początku zawodów zdecydowanie dominował, a w całym turnieju, jako jedyny zawodnik nie stracił nawet seta.

W pierwszej rundzie Wojtek pokonał zawodnika gospodarzy Tomasza Frankowskiego 6-0 6-1. Druga runda to mecz z tenisistą Legii Warszawa - Michałem Suskim zakończony wynikiem 6-1 6-0.
W ćwierćfinale to wygrany pojedynek z kolegą klubowym - Wojtkiem Kasperskim 6-2 6-2. Mecz półfinałowy to pokaz pięknej gry i dyscypliny taktycznej na korcie ze strony Wojtka, co przyniosło wynik 6-0 6-1 z rozstawionym w turnieju z numerem 3, Makarym Adamkiem z Wrocławia.

23 stycznia rozegrano finał pomiędzy faworytami Mistrzostw. Naprzeciw siebie stanęli Wojtek Marek i Dawid Taczała z klubu AZS Poznań. To był mecz dwóch godnych siebie rywali, z wieloma fantastycznymi wymianami i dramatycznymi momentami. Przy stanie 0-3 w pierwszym secie, Wojtek poprosił o przerwę medyczną ze względu na powracające dolegliwości bólowe w okolicy barku. Po przerwie Dawid Taczała wygrał kolejnego gema doprowadzając do wyniku 0-4. Na szczęście od tego stanu Wojtek zmobilizował siły i zaczął swoją koncertową grę kończąc pierwszego seta wynikiem 6-4. Drugi set to na początku duża dominacja zawodnika Górnika Bytom. Przy stanie 3-1 nastąpiła chwila dekoncentracji, którą Dawid natychmiast wykorzystał. Jednak od stanu 3-5 Wojtek znowu przejął inicjatywę i już nie oddał gema rywalowi. Drugi set zakończył się wynikiem 7-5, dając wygraną Wojtkowi w meczu oraz tytuł Halowego Mistrza Polski Młodzików.