News

Piestany Cup kat. 1 – Kolejny Wielki Sukces Wojtka Marka!

W dniach 10-17.05.2015r.Wojtek zagrał na Słowacji kolejny turniej kategorii 1 The 22nd Piestany Cup.

 
Wojtek został rozstawiony z numerem 4, ale zagrał jak turniejowa 1 – całkowicie zdominował zawody. Pierwszy mecz to wygrana ze Słowakiem Ivo Gondorem 6-0 6-2. Kolejny mecz z Węgrem Zsomborem Velczem zakończył się zwycięstwem 6-0 6-1. Trzecia runda to wygrana 6-2 6-3 z kolejnym Słowakiem Jonasem Fekete. Ćwierćfinał to mecz, w którym Wojtek zmierzył się z numerem 2 Wielkiej Brytanii, będącym w świetnej formie Jacobem Fearnleyem. Wynik 6-3 6-0 pokazuje przewagę Wojtka, którą miał także w meczu półfinałowym jak i finałowym. Półfinał z Czechem Jirim Lehecka zakończył się wynikiem 6-1 6-0. W finale Wojtek spotkał się z turniejową „trójką” Serbem Mihailo Popovicem i po bardzo dobrej grze zakończył turniej zwycięstwem 6-1 6-1.

 
To pierwsza wygrana Wojtka w turnieju najwyższej kategorii do lat 14 i jednocześnie pierwszy triumf Polaka po kilkuletniej przerwie w turnieju najwyższej kategorii w ramach rozgrywek Tennis Europe.

Wiktor Radwan

Zapraszamy na profil facebookowy Wiktora Radwana tenisisty Klubu Sportowego "Górnik" Bytom oraz zawodnika fundacji "Mamy Talent". Można w nim przeczytać na temat aktualnych wyników sportowych, historii turniejów w których występował Wiktor oraz zobaczyć zdjęcia czy materiały video z tych wydarzeń.

https://www.facebook.com/WiktorRadwanTenis
 

 

Wojciech Marek wygrał na Słowacji turniej Trnava Cup 2015.

Rozgrywany tradycyjnie od połowy kwietnia, międzynarodowy turniej tenisowy w Trnavie, to co roku dla tenisistów do lat 14 pierwszy sprawdzian formy na kortach ziemnych.

Podobnie jak w ubiegłym roku, trener Łukasz Kuboszek wybrał korty klubu tenisowego TC EMPIRE Trnava, jako miejsce startu Wojtka Marka w sezonie letnim.
W rywalizacji 64 zawodników z 15 państw, dzięki wysokiemu rankingowi Tennis Europe, Wojtek został rozstawiony z numerem 1.
Pierwsza runda to mecz z zawodnikiem miejscowego klubu Adamem Behunem. Wojtek rozegrał dobre spotkanie zakończone wynikiem 6:3, 6:3. Druga runda to łatwe zwycięstwo z Austriakiem Lukasem Neumayerem 6:0, 6:2. W trzeciej zawodnik z Bytomia wygrał 6:3, 6:4 z Niemcem Larsem Johannem
i awansował do ćwierćfinału, w którym łatwo zwyciężył z „czwartą rakietą” Czech Erikiem Najmanem 6:1, 6:3. Półfinał to mecz z zawodnikiem numer 2 Słowacji Kristofem Minarikiem i wygrana 6:3, 6:0

 
W finale Wojtek Marek wygrał z Rumunem Tudorem Burdufem 5:7, 6:2, 6:0 i dzięki temu odnotował swoje pierwsze zwycięstwo w tym roku w turniejach cyklu Tennis Europe.

Kolejny finał Wojciecha Marka we Francji

W dniach 02.03 - 08.03.2015r we francuskim Sainte Genevieve des Bois rozegrano ostatni halowy turniej do lat 14, kategorii 1 - TIM ESSONNE. W finale debla zagrali zawodnicy z Polski Wojtek Marek w parze z Dawidem Taczałą.
W 1 rundzie Polacy, rozstawieni z numerem 3, mieli wolny los. W 2 rundzie po wyrównanej walce pokonali francuską parę Mathys Erhard, Adrien Straub 7-6(6) 6-7(6) 10-6. Następnie wygrali z kolejnym duatem z Francji: Arthur Bernabe, Joris Moret. W półfinale czekała już para numer 1: Adrian Andreev (Bułgaria), Nicolas Alvarez Varona (Hiszpania). Dzięki wspaniałej grze Polacy pokonali rywali wynikiem 6-4 6-3.
W meczu finałowym Marek, Taczała ulegli gospodarzom turnieju, francuskiej parze Raphael Bonnet Flores, Allan Deschamps 6-0,6-3.
W turnieju singlowym Wojtek dotarł do ćwierćfinału, gdzie przegrał z Adrianem Andreevem, który później zwyciężył w finale zawodów.

ZRE Katowice nowym sponsorem !

Nowym sponsorem Fundacji została firma ZRE Katowice, nowoczesne przedsiębiorstwo energetyczne, zajmujące się montażem, modernizacją, remontem urządzeń oraz instalacji energetycznych, niskoemisyjnych i przemysłowych.
Umowa ze sponsorem obejmuje wsparcie naszego podopiecznego, zawodnika K.S. „Górnik” Bytom- Wojtka Marka, które umożliwi mu dalszy rozwój sportowy oraz udział w turniejach tenisowych w kraju i za granicą.

Naszemu sponsorowi dziękujemy za hojność i zaufanie, a Wojtkowi życzymy wielu sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej!