Wojtek Marek wraz ze swoim trenerem Łukaszem Kuboszkiem od niedzieli 20 marca przebywają w Akademii Mouratoglou we Francji i ostro pracują przed sezonem letnim !

Letnie starty Wojtka Marka i duży awans w światowym ranking ITF do lat 18

1/4 finału w turnieju ITF Grade 2 w Modling, 10-14.05.2016

1/2 finału w turnieju ITF Grade 4 w Pradze, 13-17.07.2016

1/4 finału w turnieju ITF Grade 2 w Kairze, 29.08-02.09.2016

1/4 finału w turnieju ITF Grade 2 w Kairze, 05-09.09.2016

Najlepszy deblowy wynik to finał wspólnie z Nikshep Balleker Raivikumar z Indii w turnieju ITF Grade 2 w Kairze.

Dzięki dobrym startom Wojtek przesunął się już na 260 miejsce w juniorskim rankingu ITF.

Polska na 6 miejscu w drużynowych Mistrzostwach Europy chłopców do lat 16

Pod wodzą trenera Łukasza Kuboszka Polska reprezentacja do lat 16, w składzie z Wojtkiem Markiem, najpierw wygrała jedną z czterech grup eliminacyjnych , a następnie w odbywających się we Francji finałach zajęła 6 miejsce.

Wojtek na kortach trawiastych Queens Clubu w Londynie

Trener Sereny Wiliams Patric Mouratoglou i jego Champ'seed Foundation organizowali pokazowy trening na kortach Queens Clubu w Londynie.

Zaproszonych zostało sześciu zawodników z całego świata, w tym najlepszy junior 18 letni Stefanos Tsitsipas, a także Wojtek Marek, dla którego był to pierwszy kontakt z kortami trawiastymi w karierze.

Wojtek Marek Mistrzem Polski w mikście

Z rozgrywanych w Warszawie Mistrzostw Polski do lat 16 Wojtek przywiózł złoty medal w mikście. Wspólnie z Mają Chwalińską wygrali całe rozgrywki bez straty seta. Indywidualnie Wojtek przegrał z Danielem Michalskim, który później zwyciężył w turnieju singlowym.