News

Indywidualne Mistrzostwa Europy do lat 16 – ćwierćfinał Wojtka Marka

Indywidualne Mistrzostwa Europy do lat 16 – ćwierćfinał Wojtka Marka
Na IME(24 – 30.07) w Moskwie Wojtek Marek poleciał razem ze swoim trenerem Łukaszem Kuboszkiem, który był również trenerem kadry chłopców.

Wojtek dotarł do 1/4 finału, w którym przegrał z późniejszym zwycięzcą, rozstawionym z numerem 1 Rosjaninem Skatovem.

Poniżej wyniki:

1 runda: Wojciech MAREK – bye
2 runda: Wojciech MAREK – Kevin SUVI (Estonia) 6:2 6:0
3 runda: Wojciech MAREK – Peter SALLAY(10) (Węgry) 6:3 6:2
4 runda: Wojciech MAREK – Kristijan JUHAS(5) (Serbia) 6:2 6:2
1/4 finału: Wojciech MAREK – Timofey SKATOV(1) (Rosja) 2:6 6:3 1:6

Pierwszy punkt Wojtka Marka w rankingu ATP

Pierwszy punkt Wojtka Marka w rankingu ATP

Dzięki przyznanej przez Polski Związek Tenisowy „dzikiej karcie”, Wojtek mógł wystartować bez eliminacji w swoim pierwszym zawodowym turnieju – Poland F3 Futures w Mrągowie.

W pierwszej rundzie pokonał 6:3 6:2 Ukraińca Olega Prihodko(1133 ATP) i tym samym zdobył pierwszy punkt w rankingu zawodowym seniorów ATP. W drugiej rundzie lepszy od Wojtka okazał się rozstawiony z 4 Niemiec Jan Choinski(488 ATP)

Wojtek Marek Mistrzem Polski do lat 18!!!

W rozgrywanych na kortach klubu Sport Park Budowlani w Chorzowie Mistrzostwach Polski do lat 18, 16 letni Wojtek Marek wystąpił tylko w turnieju indywidualnym i zwyciężył w stawce 32 najlepszych juniorów w Polsce. Wielkie brawa dla zawodnika i całego sztabu szkoleniowego, z trenerem Łukaszem Kuboszkiem na czele!!!

 

Dzięki wysokiemu rankingowi światowemu ITF, Wojtek był rozstawiony z numerem 2.

Tak przedstawiały wyniki w kolejnych rundach.

 

1 runda: Wojciech Marek(2)(Górnik Bytom) - Aron Stajszczak(SKT Centrum Bygdoszcz) 6:0 6:2

2 runda: Wojciech Marek - Filip Kolasiński(KT Legia Warszawa) 6:0 4:6 6:2

1/4 finału: Wojciech Marek - Michał Sikorski(6)(MKT Łódź) 6:0 6:2

1/2 finału: Wojciech Marek - Marcin Skowroński(5)(Sinnet Club Warszawa) 6:0 7:5

Finał: Wojciech Marek - Daniel Michalski(1)(KT Legia Warszawa) 2:6 7:6(1) 6:3

Nasz podopieczny Wiktor Radwan rozwija się nie tylko na płaszczyźnie sportowej.

Nasz podopieczny Wiktor Radwan rozwija się nie tylko na płaszczyźnie sportowej.

Wraz z klasowymi kolegami Bartoszem Cieślą i Bartłomiejem Gieszczykiem przeprowadził projekt społeczny „Oswój Czas”

„Oswój Czas” to projekt realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych “Zwolnieni z Teorii”.

            W ramach projektu realizowane są wykłady dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Każdy wykład składa się z dwóch części, których wspólnym mianownikiem jest czas.

Pierwsza z nich to odpowiedź na szeroko rozumiany problem marnowania czasu przez młodzież. Podczas wykładu uczniowie poznają podstawy sprawnego zarządzania sobą w czasie. Mają również okazję poznać sprawdzone techniki organizowania swoich zadań, skupiające się przede wszystkim na efektywniejszym uczeniu się. Wykład prowadzony jest przez Macieja Westerowskiego reprezentujący Strefę Dobry Start w Katowicach.

Czas będący wspólnym mianownikiem całego spotkania pojawia się również w drugiej części. Jest nią prezentacja dotycząca rozpoznawania udarów mózgu. Czas reakcji na objawy w przypadku tego schorzenia jest bowiem głównym wyznacznikiem skuteczności w późniejszym leczeniu.  

Odbyło się 13 wykładów, w 4 różnych miastach na Śląsku, a bezpośrednimi beneficjentami projektu stało się 1400 osób - uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Dobry start Wojtka w turnieju Trofeo Juan Carlos Ferrero -ITF Grade 1

Bezpośrednio z Academy Mouratoglou w Nicei, Wojciech Marek wraz ze swoim trenerem Łukaszem Kuboszkiem udali się do Hiszpanii, gdzie Wojtek grał w prestiżowym turnieju juniorów Trofeo Juan Carlos Ferrero - ITF Grade 1 

Wojtek dotarł do 1/4 finału zarówno w singlu jak i w deblu.

W 1 rundzie singla pokonał Hiszpana Alberto Colasa Sancheza 6:3, 6:2, następnie rozstawionego z 7 Holendra Ryana Nijboera 3:6, 7:5, 6:1 a w pojedynku o 1/4 finału Francuza Jaimee Floyda Angele 4:6, 6:1, 7:5.

W ćwierćfinale przegrał 1:6, 4:6 z Alejandre Davidovichem Fokiną (10. juniorem świata i 858. graczem rankingu ATP), który zwyciężył w całym turnieju.

W deblu Wojtek i Brazylijczyk Mateus Alves wygrali z Angele i Brytyjczykiem Jackiem Molloyem 2:6, 6:4, 10:8 oraz Francuzem Maxence Broville i Davidovichem Fokiną 6:4, 6:1. W ćwierćfinale przegrali z Holendrami De Jongiem i Nijboerem 4:6, 3:6, którzy wygrali turniej deblowy.