News

2 runda Wojtka w turnieju Roland Garros

Drugi wielkoszlemowy turniej w roku to Roland Garros. 

Wojciech Marek i trener Łukasz Kuboszek udali się do Paryża nieco wcześniej, ponieważ Wojtek, aby zagrać w turnieju głównym, musiał grać w eliminacjach. Po wygraniu dwóch meczów, Wojtek zakwalifikował się do swojego kolejnego turnieju Wielkiego Szlema. W turnieju głównym po pokonaniu faworyta gospodarzy, Wojtek przegrał z byłym nr 1, zawodnikiem z Kazachstanu Timofiejem Skatovem. Poniżej wyniki:

eliminacje:
1 runda Wojciech Marek - Kennan Mayo(USA) 6:2 6:0
2 runda Wojciech Marek - Dostanbek Tashbulatov(Kazachstan) 6:1 2:6 6:3

turniej główny:
1 runda Wojciech Marek - Rayane Roumane(Francja) 6:2 3:6 6:3
2 runda Wojciech Marek - Timofei Skatov (6 Kazachstan) 6:2 3:6 1:6

Pierwsze turnieje Wojtka w tym roku na kortach ziemnych

Po powrocie z Australii i dwutygodniowym odpoczynku, Wojtek wznowił treningi i rozpoczął przygotowania do startów na kortach ziemnych.

Najpierw spędził tydzień w Akademii Mouratoglou w Nicei, a później wraz z trenerem Błażejem Koniuszem i Dorotą Zelent przenieśli się do Hiszpanii, gdzie Wojtek rywalizował w turniejach juniorskich ITF G2.

W pierwszym turnieju, wspólnie z Holendrem Jesperem De Jongiem wygrali turniej deblowy, natomiast w kolejnym Wojtek dotarł w singlu do finału, w którym przegrał z najlepszym juniorem Hiszpanii Carlosem Lopezem Montagudem 4:6 4:6.

Udany styczeń w Australii

Celem nr 1 Wojtka w tym sezonie będą starty w turniejach Wielkiego Szlema.

Nasz zawodnik - dzięki wysokiemu rankingowi ITF - zakwalifikował się do turnieju głównego Australian Open, dlatego już ostatniego dnia 2017 roku, wspólnie z trenerem Łukaszem Kuboszkiem i fizjoterapeutką Dorotą Zelent polecieli do Australii, by dobrze przygotować się do pierwszego w karierze turnieju Wielkiego Szlema.
W tygodniu poprzedzającym turniej w Melbourne, Wojtek wspólnie z Chun Hsin Tsengiem wygrał turniej deblowy ITG G1 w Traralgon, a w turnieju Australian Open, w stawce 64 zawodników dotarł najlepszej szesnastki, minimalnie przegrywając walkę o 1/4 finału:

1 runda: Wojciech Marek - Naoki Tajima(15 Japonia) 6:3 6:4
2 runda: Wojciech Marek - Didier Christian Chin(Malezja) 7:5 6:2
3 runda: Wojciech Marek - Ray Ho(Tajwan) 1:6 6:3 5:7

Spotkanie w siedzibie firmy ZRE Katowice S.A. – sponsora Fundacji

W spotkaniu w siedzibie ZRE Katowice S.A. udział wzięli Prezes Zarządu Jerzy Kurzak, Wiceprezes Waldemar Szolc oraz Wojciech Marek i Łukasz Kuboszek. Podsumowano współpracę oraz wyniki sportowe Wojtka w tegorocznym sezonie. Rozmawiano także o planach związanych ze startami Wojtka w 2018 roku, zwłaszcza w turniejach Wielkiego Szlema.

Firmie ZRE Katowice S.A. bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę i mamy nadzieję na kontynuację w kolejnym 2018 roku.

Bardzo dobre starty w kolejnych turniejach i awans Wojtka do pierwszej setki rankingu ITF

Bardzo dobre starty w kolejnych turniejach i awans Wojtka do pierwszej setki rankingu ITF.

Po przerwie wakacyjnej Wojtek Marek pod opieką trenerów z Tenisowej Akademii Kuboszek – Błażeja Koniusza i Igora Bujdo, osiągnął najlepsze wyniki w swoich dotychczasowych występach w turniejach juniorskich ITF:

Finał turnieju ITF G2 w Pancevo(Serbia), 29.08-02.09.2017

1/2 finału w turnieju ITF G2 w Pontevedra(Hiszpania), 10-15.10.2017

Finał turnieju ITF G2 w Sanxenxo(Hiszpania), 17-22.10.2017

 

Dzięki bardzo dobrym występom awansował na 79 miejsce w rankingu ITF.