News

Wojciech Marek w finale debla na turnieju w Traralgon(Australia)

Wojciech Marek ponownie rozpoczął sezon tenisowy w Australii.

W swoim pierwszym starcie Wojtek wystąpił w turnieju ITF G1 w Traralgon, gdzie bronił tytułu mistrzowskiego w deblu. Tym razem w parze z Jirim Lehecką z Czech dotarł do finału imprezy poprzedzającej turniej Australian Open. W Melbourne, w turnieju głównym singla juniorów, przegrał w drugiej rundzie z Amerykaninem Cannonem Kingsleyem

Medale Wojtka w DMP oraz dobry start w turniejach ITF Futures w Czechach.

Ostatnim startem turniejowym Wojtka Marka w tym roku był występ w dwóch zawodach rangi ITF Futures w Czechach.
W każdym z turniejów Wojtek musiał grać w eliminacjach, które wygrywał. W turnieju głównym w Ricanach dotarł do 1/4 finału, co jest jego najlepszym osiągnięciem w zawodowym tenisie.
A w kraju, w Drużynowych Mistrzostwach Polski, Wojtek wraz z drużyną K.S. "Górnik" Bytom zdobył dwa medale. Najpierw złoto w rywalizacji juniorów, a potem brąz wspólnie z seniorami. Kapitanem obu zespołów był Łukasz Kuboszek. Gratulacje!

Wojciech Marek w kadrze na mecz z Rumunią w Pucharze Davisa!!!

Kapitan Reprezentacji Polski, Radosław Szymanik powołał Wojtka do składu Reprezentacji Polski na najbliższy mecz wyjazdowy Pucharu Davisa z Rumunią. Serdeczne gratulacje dla zawodnika i całego sztabu szkoleniowego!!!

Dobry start Wojtka w US Open

Ostatnim turniejem Wielkiego Szlema jest turniej US Open w Nowym Yorku.

Wojciech Marek, po dwóch wygranych meczach w eliminacjach oraz kolejnych dwóch wygranych już w turnieju głównym, dotarł do najlepszej 16. W walce o 1/4 finału, podobnie jak w Londynie, przegrał z nr 1 rankingu ITF Tajwańczykiem Tsengiem. Wyniki poniżej:

eliminacje:
1 runda Wojciech Marek - Vikashi Singh(Indie) 3:6 7:5 6:3
2 runda Wojciech Marek - Alexander Lee(USA) 6:3 6:4

turniej główny:
1 runda Wojciech Marek - Filip Cristian Jianu(13 Rumunia) 6:0 7:5
2 runda Wojciech Marek - Emilio Nava(USA) 6:3 7:5
3 runda Wojciech Marek - Chun Hsin Tseng(1 Tajwan) 2:6 3:6

Wimbledon, Mistrzostwa Europy i dzika karta do Challengera w Sopocie - turniejowy lipiec Wojtka

Wimbledon, Mistrzostwa Europy i dzika karta do Challengera w Sopocie - turniejowy lipiec Wojtka. 12.08.2018 godz. 18.46.

Wojciech Marek, po porażce w 1 rundzie Wimbledonu z późniejszym zwycięzcą całego turnieju, Tajwańczykiem Tsengiem, pojechał na Mistrzostwa Europy do lat 18. Po trzech wygranych meczach w 1/4 finału Wojtek przegrał z Czechem Forejtkiem, który został później mistrzem Europy. Na koniec tego intensywnego miesiąca, Wojtek wystąpił w swoim pierwszym turnieju ATP. Przegrał w pierwszej rundzie 5:7 4:6, lecz był bliski sprawienia ogromnej niespodzianki w meczu z Hiszpanem Danielem Gimeno Traverem.