News

Wojtek Marek bardzo dobrze rozpoczął sezon na kortach ziemnych

Sezon na kortach ziemnych Wojtek tradycyjnie zaczyna w marcu turniejami w Hiszpanii.
W tym roku zagrał dwa turnieje juniorskie kategorii 2 w Vinaros i Benicarlo. W drugim, podobnie jak w poprzednim sezonie, osiągnął finał singla, a także półfinał w deblu.

Po tygodniowej przerwie Wojtek przeniósł się do Chorwacji na turniej ITF J1, gdzie w miejscowości Vrsar startował tylko w singlu. W rywalizacji 64 zawodników osiągnął 1/2 finał turnieju.

W kolejnym tygodniu Wojtek rywalizował w Cap d'Ail we Francji na turnieju ITF J2, gdzie wspólnie z Brazylijczykiem Matheusem Pucinelli de Almeida wygrali turniej deblowy.

Początek cyklu startowego na mączce Wojtek zamykał turniejem we Florencji, gdzie grał w jednym z najstarszych turniejów juniorskich ITF. Tutaj również zawodnik wspierany przez naszą Fundację potwierdził znakomitą formę. Wojtek dotarł do finału singla, w którym przegrał w trzech setach z Włochem Moronim.

Sportowy Laur Bytomia dla Wojciecha Marka

Sportowy Laur Bytomia to nagroda przyznawana przez prezydenta miasta najlepszym bytomskim sportowcom za szczególne osiągnięcia.

Za rok 2018 w kategorii Sportowiec-junior nominowanych było 8 sportowców, a główną nagrodę otrzymał Wojciech Marek!

czyt. więcej: https://www.bytom.pl/sportowe-laury-bytomia-przyznane_

Serdecznie gratulujemy!

Wojciech Marek w finale debla na turnieju w Traralgon(Australia)

Wojciech Marek ponownie rozpoczął sezon tenisowy w Australii.

W swoim pierwszym starcie Wojtek wystąpił w turnieju ITF G1 w Traralgon, gdzie bronił tytułu mistrzowskiego w deblu. Tym razem w parze z Jirim Lehecką z Czech dotarł do finału imprezy poprzedzającej turniej Australian Open. W Melbourne, w turnieju głównym singla juniorów, przegrał w drugiej rundzie z Amerykaninem Cannonem Kingsleyem

Medale Wojtka w DMP oraz dobry start w turniejach ITF Futures w Czechach.

Ostatnim startem turniejowym Wojtka Marka w tym roku był występ w dwóch zawodach rangi ITF Futures w Czechach.
W każdym z turniejów Wojtek musiał grać w eliminacjach, które wygrywał. W turnieju głównym w Ricanach dotarł do 1/4 finału, co jest jego najlepszym osiągnięciem w zawodowym tenisie.
A w kraju, w Drużynowych Mistrzostwach Polski, Wojtek wraz z drużyną K.S. "Górnik" Bytom zdobył dwa medale. Najpierw złoto w rywalizacji juniorów, a potem brąz wspólnie z seniorami. Kapitanem obu zespołów był Łukasz Kuboszek. Gratulacje!

Wojciech Marek w kadrze na mecz z Rumunią w Pucharze Davisa!!!

Kapitan Reprezentacji Polski, Radosław Szymanik powołał Wojtka do składu Reprezentacji Polski na najbliższy mecz wyjazdowy Pucharu Davisa z Rumunią. Serdeczne gratulacje dla zawodnika i całego sztabu szkoleniowego!!!