Ur. 2007 r., zawodniczka leworęczna

Klub: Górnik Bytom

Ulubiona nawierzchnia: hard

Trener: Łukasz Kuboszek (tenis), Mateusz Szmigiel (przygotowanie fizyczne)

Kinga jest Bytomianką, a Bytom to miasto sportu, w którym prym wiodą dwa kluby: Czarni Bytom (judo) i Górnik Bytom (tenis). Jej starszy brat trenuje judo już od czasów przedszkola i podobnie miało być z Kingą. Jednak tym samym czasie pojawiła się oferta zajęć tenisowych dla dzieci przedszkolnych,  Kinga poszła na pierwszy trening i sama dokonała wyboru. Kinga trenuje już 8 rok, ale do 11. roku życia traktowała tenis jako rekreację (ćwiczyła 2-3 razy w tygodniu w grupie 2-3 osobowej) i urozmaicenie od szkoły muzycznej, gdzie uczyła się w klasie skrzypiec. Dłużej jednak nie dało się pogodzić tych dwóch dyscyplin. Kinga od dwóch lat uczy się w szkole mistrzostwa sportowego, trenuje 2 h dziennie i zaczyna osiągać pierwsze sukcesy w tenisie. Trenerzy chwalą jej pracowitość i zaangażowanie na treningach, wolę walki i opanowanie podczas meczy turniejowych, umiejętność pogodzenia się z przegranymi i szczerą radość ze zwycięstw.

Tenis to nie jedyny talent Kingi. Chętnie bierze też udział w szkolnych zawodach lekkoatletycznych i osiąga bardzo dobre wyniki w biegach średniodystansowych (2 najlepszy indywidualny czas w finale drużynowych mistrzostwach Polski).

Marzeniem Kingi jest dostać się w tym roku i w następnym jak najwyższej w rankingu do 14 lat, a w kolejnych latach chce wygrywać coraz większe turnieje w kraju i grać więcej za granicą. Jej głównym celem jest oczywiście bycie najlepszą tenisistką na świecie.

W czasie wolnym interesuje się muzyką i ogląda seriale. Uwielbia grać w karty, szachy i gry planszowe.

Zagrała do tej pory 173 mecze singlowe, z których wygrała 119 (68,7%). Obecnie zajmuje miejsce 18 w rankingu młodzików (roczniki 2006 i 2007). W swoim roczniku jest 7 w rankingu. Zanotowała również pierwsze wygrane mecze w kategorii kadetów (do 16 lat).

Dla Kingi najważniejsze były do tej pory trzy spotkania:

1. 1/16 finału mistrzostw Polski skrzatów, w którym zmierzyła się z późniejszą mistrzynią Polski. Kinga prowadziła 4:2 w pierwszym secie i 4:1 w drugim secie i… obydwa sety przegrała.

„Niepotrzebnie oddałam inicjatywę” – powiedziała po meczu.

1. 1/8 finału międzynarodowego turnieju Tenis Europe, w którym grała z dziewczynką sklasyfikowaną w pierwszej rankingu europejskiego, gdzie po bardzo wyrównanej walce.

Uwierzyła wtedy, że może rywalizować z najlepszymi na równym poziomie.

1. Mecz o brązowy medal w drużynowych mistrzostwach Polski, gdzie grała ze starszą o 2 lata zawodniczką, wówczas 29. w rankingu do 16 lat, który to mecz Kinga musiała wygrać, aby Górnik Bytom zdobył brązowy medal. I Kinga ten mecz wygrała w trzech setach????

Szczególne osiągnięcia tenisowe:

Ćwierćfinał w singlu i deblu (w pierwszym w jej życiu) międzynarodowym turnieju Tenis Europe U12 (06.2019)

Brązowy medal w drużynowych mistrzostwach Polski w kategorii młodzików (09.2019)

1/16 finału mistrzostw Polski młodzików (12.2019)