Antek Wieczorek

Informacje podstawowe

Ur. 2007,

Klub KS Górnik Bytom, praworęczny,

 ulubiona nawierzchnia hard,  

Trenerzy: Łukasz Kuboszek ( tenis ) Mateusz Szmigiel ( przygotowanie fizyczne )

Antoni urodził się w Bytomiu gdzie spędził pierwsze lata życia  a obecnie jest mieszkańcem  Nowego Chechła obok Tarnowskich Gór oraz uczniem miejscowej szkoły podstawowej im. Królowej Jadwigi. Ma dwóch braci młodszego Wojtka, starszego Janka ( zawodnika KS Górnik Bytom ) z którym dzieli swoją tenisową pasję oraz  trenuje.   Tenis uprawa od 6 roku życia podpatrując początkowo zainteresowania swojego starszego brata od którego dostała pierwszą rakietę. Początkowo była to, forma rekreacji,  zabawy ruchowej, sposób spędzania wolnego czasu.  Od 10 roku życia rozpoczął trening indywidualne oraz w mniejszych grupach wraz z  zawodnikami ze swojej oraz wyższej kategorii wiekowej. Następnym krokiem było  uczestnictwo w turniejach Polskiego Związku Tenisowego. Na chwilę obecną Antoni może się pochwalić ponad 290 zagranymi meczami singlowymi  w ramach rywalizacji PZT oraz 32 miejscem w kategorii do lat 14. Uczestniczy regularnie w  turniejach rangi ogólnopolskiej,  mistrzowskiej w turniejach międzynarodowych Tennis Europe. Tenis to jego pasją, która dzieli ze swoim starszym bratem Jankiem.  Trenuje  około pięć razy w tygodniu.  Do każdego spotkania podchodzi z dużym zaangażowaniem , celem zagrania jak najlepszego meczu. Stawia sobie nowe wyzwania  tenisowe aby poprawiać grę  i uzyskiwać jak najlepsze rezultaty. Uwielbia  wyjazdy tenisowe, szczególnie te, gdzie oprócz zagrania dobrego turnieju można pozwiedzać i poznać okoliczną historię miejsca.

Poza kortem bardzo lubi czytać książki w tym powieści,  interesuje się historią, biologią, nie ukrywa że lubi dobrze zjeść. Sporty zimowe – narciarstwo zjazdowe, pływanie, jazda na rowerze, gry planszowe to, to co Antoni lubi.

Do osiągnięć tenisowych Antoniego można zaliczyć takie sukcesy jak;

Złoty medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej na kortach halowych w kategorii do lat 12, brązowy medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej na kortach otwartych w kategorii do lat 12, finały gier podwójnych w turniejach Tennis Europe min. w Krakowie, Palmanova na Majorce, Gdańsk dodatkowo liczne wygrane turnieje rangi  ogólnopolskiej, tytuły Mistrza Śląska w swojej kategorii wiekowej.