Aleksander Biegalski

x

Data urodzenia: 3 sierpnia 2009
Klub: KS Górnik Bytom
Trenerzy: Igor Bujdo (tenis), Mateusz Szmigiel (przygotowanie fizyczne)
 
Osiągnięcia:
2 miejsce w deblu w zimowych Mistrzostwach Krasnali do lat 10
3 miejsce w deblu w letnich Mistrzostwach Krasnali do lat 10
Wygrana w ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki do rakiet” do lat 10
1, 2, 3 miejsca w singlu oraz w deblu w WTK do lat 12
4 miejsce w DMP do lat 12
 
Kiedy miał niespełna 3 lata, zobaczył jak dziadek gra w tenisa. Zapragnął też tak grać. Dostał pierwszą małą rakietę, gąbczastą piłkę i bawił się w domu. Odbijał gdzie i kiedy popadnie. Po krótkim czasie chciał grać na korcie. I tak się zaczęło. Rozpoczął treningi mając ok.4 lata.
 
Tenis to jego pasja. Uwielbia oglądać mecze turniejowe, w szczególności Wielkie Szlemy. Uwielbia grać i trenować. Weekendowe rodzinne wyjazdy turniejowe sprawiają nam wszystkim wiele radości, to połączenie przyjemnego z pożytecznym.
 
Od pół roku uczęszcza do Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu. Trenuje 2 godziny dziennie, w skład treningów wchodzą treningi indywidualne, grupowe, treningi ogólnorozwojowe. Uwielbia swoją szkołę, uwielbia treningi, trenerów, klubowe koleżanki i kolegów, uwielbia atmosferę panującą w klubie.
 
Tenis to nie wszystko. Alex lubi każdy rodzaj ruchu, lubi biegać, pływać, jeździć na rowerze, na rolkach, hulajnodze i deskorolce, grać w badmintona, siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną. Nawet jak zasiądzie chwilowo przy telefonie czy telewizorze, układa wtedy kostkę Rubika.
 
Idol??? Rafael Nadal to idol numer jeden od zawsze i na zawsze. Poza nim ceni Rogera, Novaka za ich osiągnięcia i postawę na korcie. Choć coraz częściej pojawiają się młodzi tenisiści, których grze również nie może się oprzeć.
 
Marzenia??? Pewnie podobnie jak każdy, choć raz wygrać Wielkiego Szlema! I to zdecydowanie na mączce, to ulubiona nawierzchnia Alexa. A wiec może za parę lat będziemy kibicowali Alexowi na Roland Garros??